Haftanın Gündemi

Ziyaretçi Defteri

Hayırlı olsun 10-08-2013
Yeni web siteniz hayırlı olsun. İyi çalışmalar
Tüm Notlar <-

Üye Girişi

  • Makale gönder
  • E-posta :
  • Şifre :
  •  

Arama

Sosyal Medya

“Toplantı Günü-Yevm’ül Cum’a

Önce “Toplantı Günü-Yevm’ül Cum’a” ile ilgili gelişmelerin tarihçesini ortaya koyalım.   Bugün ‘Cum’a Namazı’ adı ile anılan namazın İslâm tarihine bakıldı­ğında İlk’inin kılındığı yer’in hilafsız Medine (Yesrib) şehri olduğu görülü­yor.(1) Yine bu ilk Toplantı Günü (Cum’a Günü) Namazını kıldıran İmam’ın da Peygamber olmadığı kesin. Bildiğiniz gibi Mus’âb İbn Umeyr veya Es’âd İbn Zurâre’nin isimleri üzerinde durulmaktadır. Hattâ bazıları te’vil ederek önce birinin kendiliğinden bu işi ya...

Devamı
Yazan: Ekleme Tarihi: 2020-09-26 , Kategori: Kavram
Sayfa :

Bir Portre

Bir Ayet

“Onlar kendi canları çektiği hâlde, yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler: «Biz sadece Allah rızâsı için yediriyoruz, sizden bir karşılık ve teşekkür beklemiyoruz. Biz, çetin ve belâlı bir günde Rabbimizden (O’nun azâbına uğramaktan) korkarız.» (derler). İşte bu yüzden Allah, onları o günün fenâlığından esirger; (yüzlerine) parlaklık, (gönüllerine) sevinç verir.” (el-İnsân, 8-11)

Hikmetli Bir Söz

Ey insanlar) Rabbinizden, size indirilene uyun ve O'ndan başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz! (Araf-3)

Ne Okuyalım

f
Tüm hakları saklıdır © 2013
kerimuludogan@hotmail.com